| EuAlbinutza a întrebat:

Atunci cand vine cineva cu tupeu la mine si eu comentez la el sau ea si dp zice ca ma bate ce sa fac? Ca atunci cand da cineva in mine de ce mi-e frica asa sa dau in el sau ea ca stiu ca poate se intamapla ceva rau CE ziceti cum sa dau in el sau sa dau in el cine imi zice funda+vot:*

5 răspunsuri:
| fsorin96 a răspuns:

Intotdeauna e bine sa eviti conflictele. Daca esti obisnuita sa "comentezi" e mai greu la inceput sa te abti dar cu exercitiu totul se dezvolta.Violenta atrage dupa sine mai multe necazuri.Nu il/o lovi. Evita conflictele!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Intotdeauna cand simti nevoia sa comentezi agresiv,trebuie sa fi pregatit si pentru o riposta violenta. Unii ascund sub tupeu frica,asa ca daca ai curajul sa provoci,trebuie sa lovesti primul si destul de,, convingator,, ca sa scoti cat mai rapid,, tupeistul,, din joc.Esti fata sau baiat? Daca ai nelamuriri revin-o.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i un "FaceBook",pe bune.laughing
Nimeni nu e mai presus ca tine,de ce nu i-ai "prinde" una cand nu se asteapta? Crede-ma, daca ii dai una, n-o sa mai stea si pentru a doua.Dar ai grija sa n-aiba bodyguarzi, ca atunci e mai nasol.
Fii tupeist/a, o sa ramana surprins/a.winking

| anytzza97 a răspuns:

Sunt total de acord cu fsorin96. Stiu care este faza de fapt ...Crezi ca esti mai cool, mai jmecher sau nu stiu cum daca ai tupeu sau te bati cu cineva sau lucruri de genul asta.Ori cei din jurul tau te considera fraier sau prost daca nu raspunzi provocarilor. Incearca sa eviti conflictele! Nu baga in seama toti idiotii! Stiu ca e foarte greu, mi s-a intamplat si mie in generala.Dar daca nu ii bagi in seama te vor lasa in pace pana la urma. Cel mai destept cedeaza. Nepasandu-ti le demonstrezi ca esti mai bun ca ei. Ignora provocarile.
Bafta!