| bubu_1526 a întrebat:

Buna TPU aveti cumva idee daca Festivalul Callatis se mai tine pana la urma in Mangalia? ca am cautat pe net sa ma uit de bilete si ziceau ca nu sau inteles cu primarul si sau mutat la Roma, va rog care sunteti de acolo sau imi puteti spune sigur sigur daca se va tine sau nu, va multumesc

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Bună
"Festivalul Mangaliei" se ține pe 10-15 august ( este a 2-a ediție, prima a fost anul trecut).
Ce s-a mutat la Roma este Callatisul ( datorită divergențelor, Callatis fiind marcă înregistrată -sponsorizată în mare parte de fostul primar al Mangaliei-Iorguș-, iar primarul nou al Mangaliei nu a mai vrut-o)