| Alin872 a întrebat:

Buna TPU! Azi am spart un geam (termopan) fara sa vreau cu o minge, ce mi se poate întâmpla?(Am 15ani)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic DACA te duci imediat sa raportezi ce ai facut iar parintii tai platesc schimbatul geamului.

Daca nu faci asta imediat, risti ca un copil sau aceia care aveau geamul sa aiba o camera de supraveghere, sa fi inregistrat si asa se ajunge la Politie, fiind grav, ca parintii tai pot primi amenda pentru comportamnet neadecvat al copilului lor, plus plata geamului spart.
Daca s-a intamplat la scoala, te poti alege si cu nota scazuta la purtare.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Se intâmplă că mă-ta plătește paguba făcută de tine. Doar atât