| JustRoby a întrebat:

Am spart un geam micut de vreo 45 centimetru in lungime si in latime la fel, eram cu un prieten, geamul a fost spart cu o minge din greseala, afara ploua si nu cred ca ne-a vazut nimeni, niste sfaturi va rog, geamul este de la usa unui bloc si nu este termopan

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi foarte frumos daca ai inlocui geamul spart.
In orice caz nu este nici o pedeapsa pentru aceasta, penal sau contraventional, doar suportarea cheltuielilor cu inlocuirea.

3 răspunsuri:
| rstar2 a răspuns:

Pai te-a luat cineva la intrebari? Daca nu, stai calm, daca te-a intrebat cineva ceva tot calm sa stai, spui ca nu sti nimic, daca era vreo camera la scara blocului atunci ai belit pla

| anonim_4396 a răspuns (pentru rstar2):

Prietenul meu sta in blocu ala si mi-a zis ca nu o sa spuna nimic, l-am intrebat de camere si o zis ca nu este niciuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru rstar2):

Nu era nici-o camera, l-am intrebat pe prietenul meu care sta in bloc, dar langa bloc erau cativa care beau bere nu au vazut nimic dar probabil au auzit dar nu mi-ai vazut fata