| anonim_4396 a întrebat:

Salut cat ma costa sticla la un geam termopan (s-a spart geamul la usa) are 104 cu 61

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de spus, depinde de firma. Comparativ, am inlocuit 2 ochiuri la balcon de aceleasi dimensiuni si cu manopera m-au costat 130 ron. Sticla este foarte scumpa. Stiind ca cele pentru termopan au o tehnologie deosebita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucrez in domeniu de 10 ani.Da,se poate inlocui si o singura foaie de sticla,dar nu renteaza; manopera pentru decapsat, curatit, inlocuit bagheta, etc, aproape compenseaza costul.Nu specifici insa despre ce fel de sticla este vorba:model sau culoare. Poate costa si 50-60 lei, dar poate urca si la 150-200 lei.

| Daniel_9018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Partea cu model este sparta

| dexter7 a răspuns:

Daca imi amintesc bine de anul trecut sticla e undeva la 25 de € metru patrat. Dar cum spune si Anonescu, depinde de firma. Cel mai bine ar fi sa cauti pe intrenet niste firme ce monteaza termopan si sa suni la ei (suna la mai multe, sa ai de unde alege)

| Daniel_9018 a răspuns (pentru dexter7):

Va multumesc pentru raspunsuri dar daca tot ati zis ca costa mult eu o parte din geam o am doar o parte lipseste(este sparta) pot sa il dau sa puna doar o parte?

| Ionut_Pistol_1995 a răspuns:

Salut, vezi că sticla costa 130 - 140 lei maxim. Am schimbat eu 2 acum 4 zile. Si geamu este lipit se schimbă amandouă nu poate sa schimbe doar unu.