| anonim_4396 a întrebat:

Azi cred ca mi-am pierdut cea mai buna prietena. Am spus "cred" deoarece nici eu nu sunt sigura de ce se intampla. Pai, ea sta in cealalta parte a orasului, deci e cam dificil pentru noi sa ne intelegem cum sa iesim afara. Azi am vorbit pe mess ore intregi, certandu-ne in privinta asta. Ea vrea sa ma duc pe la blocul ei, iar eu vreau sa mergem peste tot (si pe la ea si pe la mine) dar bineinteles, nu i-a convenit. La un moment dat, a zis ca daca nu vreau sa vin cu ea afara, va iesi cu o Maria, o fata mai fitoasa, nespalata si fara prieteni. Bineinteles ca o face din mila, chiar nu o suporta. Am sunat-o si mi-a inchis telefonul. Nu stiu ce sa fac. Chiar nu vreau sa o pierd. Chiar daca e fitoasa cateodata nu mai e alta ca ea...

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Heii IpodColorat! happy
Nu trebuie sa te temi, e doar o simpla cearta sau neintelegere.Intre prieten apar adesea tot felul de discutii.Sunt sigura ca nici ea nu se simte bine pentru ca v-ati certat.Amandoua aveti pareri diferite: ei i se pare mai usor daca te duci tu la ea,iar tie invers. Ma gandesc ca poate parintii ei nu o lasa sa vina la tine[pentru ca stai in cealalta parte a orasului] si nu vrea sa iti zica.E doar o simpla parere din mii si mii. Insa in loc sa va certati,incercati sa gasiti o solutiehappy
Poate mergeti in oras, la un restaurant, parc sau mall.
Sper ca problema sa se rezolve si mult succes :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, ai putea sa-i spui "ok, vin la tine la bloc dar ne mai si plimbam prin alte locuri ca ne plictisim numa acolo". Ia-o altfel, poate mama/tatal ei n-o lasa sa mearga altundeva, si ii este rusine sa recunoasca. Ar trebuii sa dicuti cu ea, si sa aflii adevaratul motiv.
O zi buna!

| briana a răspuns:

Pai daca vreti sa fiti prietene ar trebui sa inteleaga sh sa vina sh ea la tine. Adica sa va duceti azi u pe la ea sh mane ea pe la tine dc nu accepta nu iti e adevarata prietena eu asa fac cu prietena mea sh sta ff departe de mine eu sh ia dam bani la masina cate 4 lei dus intors ca sa ne intalnim. Vineri a f pe la mine si eu ma duc la ea marti chiar dc ne vedem la scoala.

| aLLu17 a răspuns:

Pai...daca iti era cea mai buna prietena trebuia sa te inteleaga si ea p tine ca nu poti sa te duci doar uh la ea` si daca nu o suporta p fata aia dc sa iasa cu ea? ca sa te determine p tine sa te duci uh la ea? sa te faca geloasa cred ca...