| MihaelaPatricia a întrebat:

Azi la scoala un coleg a vorbit cu un baiat si i-a spus ca il plac, desi eu aproape ca nici nu il cunosc.Ce e de facut? Cum sa ma conport si ce sa ii spun si lui si colegilor? Parca mi-e jena cand ma intalnesc cu el. Habar n-am ce as putea face! Fundoi!

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Încerci să lămurești situația. Îi spui băiatului adevărul.
Și, până la urmă e treaba lor dacă vor să creadă sau nu. Tu nu trebuie să convingi pe nimeni până la urmă. N-ai de ce să te simți prost.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Ori te porți normal ca și până acum ori încerci să vorbești cu el.

| MihaelaPatricia explică (pentru Andreeush):

Ce sa vorbesc cu el?

| Andreeush a răspuns (pentru MihaelaPatricia):

Ție îți place de acel băiat?

| MihaelaPatricia explică (pentru Andreeush):

Nu imi place de el!?