| Lollipop_7880 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat cu 5 ani mai mare decat mine. Cand a aflat ca il plac a intrat de vreo 2 ori in vorba cu mine, dar atat. Apoi a spus unor prieteni ca ar vrea sa o faca cu mine. A trecut un ande atunci, si nu am mai vorbit cu el pana cand a inceput scoala. M`am intalnit cu el si am stat de vorba vreo ora jumate, si mi-a spus ca anul trecut era cam ocupat, dar acum e liber. L`am sunat intr-o zi si mi-a spus ca eu sunt mica pe langa el. De atunci nu am mai vorbit. Acum cand trec pe langa el nu imi zice nimic, si nici eu lui. Dar am observat ca se tot uita la mine, si cand e in preajma mea se poarta ciudat. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| MititiCa a răspuns:

Poate te place, dar nu vrea sa te faca sa suferi. tinand cont ca e cu 5 ani mai mare, se gandeste altfel la o relatie. la varsta pe care o are se asteapta ca prietena lui sa ii ofere sex, ceea ce tu (avand in vedere ca ai doar 14 anisori) nu cred ca i`ai putea oferi. cauta`l si spune-i ca puteti ramane prieteni. macar sa va salutati pe strada. poate cu timpul cand vei mai creste vor evoluat altfel lucrurile.

eu una am prieteni de 30, de 20, de 14 anihappy. eu am 17big grin.tongue

succes:X sper ca te-am ajutat:*

7 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Multumesc de fundita; x

| Marynna a răspuns:

E cam mare diferenta dintre voi, gandeste-te, el e adult, pe cand tu esti la inceputul adolescentei. Ce poate sa simta pentru tine acum? Pe langa el, tu esti un copil.Tot ce poate simti pentru tine este atractia fizica, si daca va fi vreodata cu tine va fi pentru a face sex cu tine.Imi pare rau ca iti scriu asta, dar asta e adevarul.Ai grija, la varstele astea iubirile vin si trec, iar daca faci acum greseala de ati incepe viata sexuala, cand vei mai creste vei regreta enorm.

La multi ani si ai grija de tinehappy

funda?happy

| Ciresikaaa a răspuns:

Si eu am patit asta.
si din experienta iti spun sa il lasi in pace ca de la un timp nici nu o sa te mai bage in seama, vezi deja incepe...
nici "salut" nici "buna" nici "servus" nu o sa mai zica...crying
si nici nu are idee cum te simti.
papa!

| Impossibl3 a răspuns:

Pai poate fi o dovada de iubire.
Roagati o prietena sa discute cu el. sa se dea interesata (daca tie teama sa l intrebi)
Si daca nu ti-e teama du-te la el si intreaba-l face to facebig grin Mai Cutarica vrei sa fim impreuna:d)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu zic ca te place adica sti cum se zice daca un baiat bate o fata inseamna ca o place sau vrea sa fiti doar prieteni

| FeRnAnDo2 a răspuns:

Pai daca vrei fa.rolling on the floor

| cobalt1972 a răspuns:

Ai tot timpu din lume crede-ma o sa fie trecator viata iti va da mari surprize succes