| panda9k a întrebat:

Imi place de un baiat mai mic cu un an decat mine.si el ma place.dar el spune ca e foarte timid, dar mi-a spus ca ma place si mi-a spus si sora lui ca ma place si mi-a spus ce spune despre mine(ca ii e dor de mine si ca vrea sa ma vada)si spune ca vorbeste numai de mine acasa.el e in liceu cu mine.sora lui mi-a spus ca are o iubita,dar ca vrea sa se desparta de ea,pentru ca ei ii place de altcineva si ca nici lui nu ii mai place de ea.dar povestea asta era acum o luna.un prieten bun de-al meu,care este prieten si cu el mi-a spus ca l-a sunat si l-a intrebat daca ii mai place de mine si a spus ca a ezitat foarte mult,vreun minut, dar ca a spus sa imi spuna ca nu ii mia place de mine.dar eu m-am mai intalnit cu el si s-a uitat ciudat la mine, de parca regreta sau ceva si m-am intalnit si cu sora lui care m-a intrebat daca imi mai place de el.eu sufar dupa el, pentru ca inca imi place de el.nu ma pot resemna pentru ca el nu mi-a spus niciodata ca nu ii mia place de mine, mi-a spus prietenul meu, deci nu pot stii sigur.si eu inca sufar,dar nu stiu ce sa fac,nu-l pot uita,nu ma pot resemna, deci ce sa fac?! p.s. vreau pareri sincere, mai ales daca ati trecut prin asta.multumesc :*

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca ai ceva de vorbit, vorbeste direct cu el, nu prin intermediari. Da-i telefon, sau da-i mesaj pe FB, spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el, si intreaba-l daca mai are sentimente fata de tine.

| Roxaname a răspuns:

Buna ca sa se clarifice lucrurile dai un mesaj si spune-i ca vrei sa vorbesti cu el in fata si sa fiti doar voi 2 si intreaba-l daca simte ceva pentru tine sau nu succes!happy