| bIurryface a întrebat:

Azi noapte am avut un cosmar.Se facea că eram la țară la bunica mea, apoi un copil, prieten de-al meu m-a chemat la poartă.Cum eu am o bancă, erau foarte mulți oameni aşezati. Apoi unul dintre tipi, care părea de cel puțin 30 de ani a început să ma întrebe ce fac, de ce nu vin lângă el, etc.M-am speriat şi am strigat la naşa mea.Aceasta a venit si i-a explicat că am doar 13 ani, şi că nu il cunoaşte pe tatăl meu.Am crezut ca am scapat.Desi situatia în sine nu pare aşa groaznică, tipul îmi provoca un sentiment foarte ciudat. Apoi, ma asezasem pe o pătură pe iarbă.A venit langa mine si cumva ma impins.Am zis că ma doare, apoi acesta a zis,, nu o să te doară când te voi viola" Am fugit, dar parca ceva ma tragea tot mai aproape.El aproape ca urla cuvintele Nu poti sa fugi..Am strigat din nou dupa ajutor, parintii venind.Acesta a fugit, visul terminandu-se.Pare absurd dar acest vis a fost mai degraba un cosmar.Ce poate sa insemne? Va rog, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Cristina3334 a răspuns:

Poate iti este frica de cineva din viata ta sau de ceva... Nu stiu. Pentru a putea interpreta cu claritate un vis ar trebui stiuta o parte a vietii persoanei care a visat visul. Visele exprima stresurile sau, in unele cazuri *cu singuranta nu cazul tau*, dorintele neindeplinite ale persoanelor. Asa ca gandeste-te la evenimentele din trecutul apropiat sau departat si la cat de mult te-au afectat. Asociaza-le cu elementele visului tau *ex: nasa ta poate fi cineva bun care te-a ajutat intr-o anumita situatie grava, sau cineva in care ai incredere foarte mare ( nu neaparat ea)*. Eu asa fac, si lucrul straniu este ca imi iese. Sper ca te-am ajutat!

| bIurryface explică (pentru Cristina3334):

Multumesc, ai dreptate.

5 răspunsuri:
| Bella2870 a răspuns:

Nu stiu dar Castraveți2020 are dreptate. Cine stie la ce te-ai gandit inainte sa te culci... :-)

| bIurryface explică (pentru Bella2870):

Da, in ultimul timp am avut parte numai de oameni rai.

| Castraveți2020 a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog!

| bIurryface explică (pentru Castraveți2020):

Nu prea cred, a fost doar un vis ce m-a bagat in sperieti.