| τττ a întrebat:

Buna,TPU.Ca in fiecare an,trebuie sa merg la tara, la bunicii mei si sa stau o saptamana.Mama tot ma bate la cap cand sa merg-cand sa merg ca nu m-am hotarat.Mda,a hotarat ea o zi pana la urma.Dar eu nu am chef sa merg, i-am zis mai in gluma ca nu merg si a inceput sa tipe pe mine.Sincer,ma voi plictisi de minune acolo! Sunt si verisorii mei, dar cu unul dintre ei ma cert mereu si celalalt se duce prin vecini si nu sta acasa mai deloc.Am norocul ca mai vin niste prietene si prieteni pe la mine pe la poarta, dar ei sunt asa de plicticosi...n-au auzit nici de IPhone.Asa mai aveam la mine in oras amici(si amice) cu care ma distram,dar mama nu ma lasa sa iau pe cineva cu mine! Intr-o saptamana cred ca voi muri x-( Voiam sa discut cu bunica despre aceasta situatie,dar imi e rusine sa vorbesc cu dansa despre asta, va crede ca nu o iubesc si nu vreau sa merg la tara sa o vizitez.Cu bunicul e la fel.
Ce pot sa fac s-o conving pe mama? Daca nu reusesc, cum sa fac sa scap de plictiseala la tara?
fundita happy

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Buna.Eu zic sa mergi la tara.Cand eram mica ma bateam cu mama numai sa merg acolo, acum pauza.laughingDaca ai laptop ia-l cu tine(nu uita incarcatorul). Stiu ca nu vei avea net deci trage niste filme, seriale, jocuri ca sa te uiti acolo.Incearca sa iesi cu prietenii si cu varul tau. Faceti un foc de tabara(eu ador asta) si cantati ceva.Cauta un loc la soare unde te poti bronza. Udati-va cu apa.Nu conteaza daca n-au auzit de Iphone, astia sunt ei.laughingIa o carte cu tine daca-ti place sa citesti.Bineinteles nu-ti uita telefonul mobil si mai suna un prieten cand te plictisesti.De asemenea mergeti undeva la un picnic, gratar ceva si nu uitati muzica acasa.
Eu cam asta fac si trec zilele imediat.
Poti de asemenea sa desenezi, sa faci poze, mule chestii.
Bafta! Fundita?

9 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Daca copiii de acolo nu sunt "prea buni pentru tine "... oh go on Cred ca te poti distra cu ei si fara sa vorbiti de IPhone. D-asta mergi la tara... ca sa te distrezi!

| τττ explică (pentru Xtadelo):

Draguta,eu nu ma dau mare ca stiu eu de IPhone si chestii de genul. Ziceam si eu asa ca sa va dati seama cat de plictisitori sunt. Oricum, am acolo 2 prietene ca lumea si tin la ele.

| Xtadelo a răspuns (pentru τττ):

Dar ce bine ne cunoastem noi doua... deja vorbim cu "draguta"

| τττ explică (pentru Xtadelo):

Da,stiu.Ce tupeu avem noi...deja stim sa comentam. Oricum, nu vreau sa ma cert cu tine.

| Xtadelo a răspuns (pentru τττ):

laughing Eu ti-am raspun la intrebare... si se vede de ce nu ai ce face pe acolo... la ce comportament ai nici copiii care nu au auzi "de IPhone" nu te vor in preajma lor! O seara buna iti urez!

| BLeur a răspuns:

Ai grijă cum vorbeşti cu AnN0n1MouS happy

| llaa1996 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie trebuie sa merg la tarasad.Dar daca mergi la bunici poti sa iti ocupi timpul uitandu-te la tv sau daca ai laptop poti sa il iei cu tine iti descarci niste filme si muzica si stai pe el toata ziua sau daca te plictisesti mai faci si u putina curatenie prin curte la bunica.

| τττ explică (pentru llaa1996):

Am avut laptop pana acum o saptamana, dar mi-a a cazut pe jos si momentan nu mai am...

| llaa1996 a răspuns (pentru τττ):

Asta e rau, dar sunt si alte moduri sa iti ocupi timpul, de ex eu cand mergeam la tara faceam bratarile prieteniei, si cand veneam la oras le imparteam la prieteni