| ElenaElena0000 a întrebat:

Ca să intru la liceul de arte Braila trebuie să știu neapărat să cânt și la un instrument? Menționez că trec clasa a 8 si sunt in anul 2 la canto in privat

1 răspuns:
| Totenkampf a răspuns:

De ce nu întrebi conducerea liceului? Crezi că ar fi aici cineva mai pertinent în a-ți oferi un răspuns decât însuși secretarul sau directorul? Și dacă ai o anumită anxietate ce te împiedică să o faci roagă unul dintre părinți să vină cu tine. Cu siguranță dacă-ți plătesc orele de canto (cu care nu sunt deloc de acord de altfel, pentru că muzica e vibrația sufletului și nu o știință) te vor susține și în demersurile tale viitoare, inclusiv înscrierea la un liceu dorit.