| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Cam de aproape 3 luni vorbesc cu un băiat prin mesaje. El mi-a scris de fiecare dată, aproape în fiecare zi. Recunosc, mi-a plăcut și încă îmi place să vorbesc cu el pentru că e o persoană plăcută, inteligentă și am descoperit că avem foarte multe lucruri în comun. I-am bătut odată un mic apropo că aș vrea să ne cunoștem și în realitate (mai ales că ne aflăm în aceeași localitate), dar el mi-a zis că nu vrea să se grăbească, că vrea să ne mai cunoștem... De atunci nu am mai adus vreodată vorba de a ieși, în discuție. I-am respectat decizia. Însă, săptămâna trecută, după ce a ținut să-mi mulțumească că l-am ajutat să treacă peste mai multe momente nașpa, dintre care și o despărțire... m-a întrebat dacă aș vrea să ieșim la alergat weekendul viitor (asta însemnând acum). Am acceptat, iar de atunci nu prea am mai vorbit mare lucru. Ba chiar mi-a răspuns la o stare pe Whatsapp și mi s-a părut că a fost mai "rece", indiferent. Și cam asta a fost. Mâine ar trebui să ieșim, dar am impresia că el evită asta, iar eu nu prea vreau să-i dau mesaj și să se simtă presat sau ceva după. Dacă nu-și mai dorește asta, îi respect decizia. Doar că mie nu-mi place să vorbesc cu cineva doar în mediul online. Voi ce părere aveți? Mai are rost să-i dau mesaj dacă el nu o va face? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Trebuie să ții minte mereu că, deși par să facă parte din aceeași specie, bărbații și femeile nu gândesc la fel. O fată se poate îndrăgosti de un tip doar din niște mesaje dar s-ar putea ca el să nu simtă același lucru. Adică, nu știu, dacă ar simți ceva mai mult decât prietenie și recunoștință, te-ar invita la un suc, o cafea, nu la alergare, nu? E mai bine să nu-ți faci prea mari speranțe, să nu ai parte de vreo dezamăgire. Așteaptă să-ți confirme el că întâlnirea mai e valabilă, nu-l presa, e posibil să fie timid și să-și regrete decizia de a te întâlni ori cine știe ce alt motiv ar putea avea pentru a nu aștepta cu aceeași nerăbdare ca tine. Dacă tu pari genul insistent, e posibil să dea înapoi.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ia ramas in pana bmw sau s-a stricat, ai si tu rabdare pana se repara

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Mă întreb ce e mai penibil dintre răspunsul tău sau faptul că ai răspuns la o întrebare de acum 5 luni. laughing

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Ce importanta are

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Ba chiar are. Mai ales că răspunsul tău este irelevant și încerci să faci și mișto pe deasupra.

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

E o posibilitate, exista en posibilitati, infinite, miliarde, si eu am iubit o fata 3 luni ma intrebam de ce nu a venit ea la mine, nu stiu raspunsul, pentru ca exista en posibilitati

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Relațiile online suferă de deficiența canalului de comunicare. Internetul este un mediu rece, sentimenetele pe el nu se pot încălzi, sunt și rămân virtuale. Ele sun potrivite pentru tineri nehotărâți și prea timizi. În mediul virtual înlocuim lipsa de informație cu imaginația proprie astfel ne creem un model al persoanei care poate să difere foarte mult de realitate. Așa că, dacă sunteți din acelaș oraș, cel mai bu lucru pe care puteți să îl faceți este întâlnirea față în față. Mai invită-l la asta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Se pare ca este afectat de problemele din utimul timp. Fii alaturi de el, sustine-l si-l vei convinge sa iesiti in weekend. happy
Da-i mesaj si spune-i ca se va relaxa alaturi de tine si totul va fi bine.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Se cheama in america chestiile de genu rebond

| Clytia a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Așa e. Măcar am învățat ceva din asta: "In general, dacă te place, vei știi. Dacă nu, vei fi confuz".

| SEMIHA a răspuns:

Dacă te place și își dorește să te vadă, inevitabil te va căuta el. Depinde de tine dacă vrei să te mai vezi cu el sau nu mai târziu. Însă acum, nu are sens să te complici. Nu ai de unde să știi ce simte sau gândește el.