| kilobot a întrebat:

Buna TPU cam de cate sarituri in inaltime trebuie sa fac sa mai cresc in inaltime

4 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Nu te prea ajuta sariturile in inaltime. incearca inotul sau baschetul

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cresterea in inaltime dureaza pana pe la 21 de ani.Cresterea nu este egala de la an la an si nici nu poate fi stimulata prin sport, exercitii fizice, ori alte mijloace.E vorba de cresterea structurii osoase, care are alti stimuli de dezvoltare.

| Resurrection a răspuns:

Salturile in inaltime nu te ajuta sa cresti.In timp ce dormi cresti mai repede.

Bafta!

| BladeMaster861 a răspuns:

Salut nu poti sa cresti in inaltime deodata, dar pentru sarituri in lungime poti face antrenamente la picioare de exemplu: genoflexiuni, alergari etc.