| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna TPU happy!

Cand am fost mai micuta m-am jucat numai cu baietii din blocurile vecine.Cam intre varstele de 6-10 ani m-am jucat cu un baiat cu 2 ani mai mare decat mine.Imi aduc aminte de el foarte bine desi nu ma jucam chiar asa de des cu el.Acum am 15 si el 17 si de cate ori il vad pe strada nu ne salutam si nici nu ne bagam asa in seama.El cateodata incearca sa ma evite si cateodata cand e cu prietenii lui si eu is cu prietenele mele el sta si se uita mirat la mine si imi zambeste... nu stiu ce naiba inseamna da nu prea cred ca inseamna ceva..mamele noastre se inteleg destul de bine si mereu vorbesc cand se intalnesc mai ales despre noi...el are un frate ma mic decat mine cu un an cu care cand ma intalnesc mereu ma saluta si eu pe el si mereu mai vorbim asa cand ne intalnim pe strada dar cu fratele lui mai mare nimic.Mama mereu ma intreaba de ce nu vorbesc eu cu el si nu stiu ce. habar nu am de ce eu trebuie mereu sa incep o discutie..sunt fata..baietii trebuie sa faca primul pas. daca lui nu i pasa de mine nu ma intereseaza deoarece nici mie nu imi pasa de el.dar nu stiu de ce m-ar evita sau s-ar uita la mine de parca nu m-ar fi vazut de 50 de ani si locuim la 2 blocuri distanta. Niste pareri?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Nu cred că te place în sensu ăla. Poate zâmbeşte fiindcă-şi aminteşte de copilăria petrecută cu tine. Oricum, din faptul că nu te salută şi astea denotă că nu eşti destul de importantă pentru el.

| ElleAhx a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator cu un baiat care ma placea (nu am vorbit niciodata cu el, dar se vedea ca ma place. poveste lunga) si pana la urma a inceput sa-mi placa si mie de el, dar am spus exact ca tine: el e baiat, el trebuie sa faca primul pas. In fine, acum e cu altcineva si regret enormmmm ca am asteptat atat si nu am incercat chiar eu sa vorbesc cu el. incearca sa vorbesti cu el. o conversatie pe teme banale si vezi daca e interesat sa vorbeasca cu tine. pana la urma. if you never try you'll never know big grin

| ade291 a răspuns:

Probabil ca te place, si ii este rusine sa se bage in seama cu tine. Incearca o data sa il saluti, sa il intrebi ce mai face. Asa o sa vada ca nu ai nimic cu el, si poate va vorbi cu tine.

| AllleAlllexandra explică:

Da..ar trebui sa il salut eu da si eu is timida pentru ca nu am vorbit de foarte mult timp cu el.