| justroro a întrebat:

Okaay,deci,cum sa fac sa ma bage un baiat in seama? e putin mai mare decat mine dar din cate stiu nu il deranjeaza chestia asta happy avem bunici in acelasi sat si mamele noastre se inteleg bine dar n-am prea avut tangente(nici nu ne salutam pe stradalaughing ) Ceva idei, dar fara chesti gen scrie-i pe chatlaughing

6 răspunsuri:
| HelloKitty97 a răspuns:

Buna(sper sa iti fiu de ajutor). Ma gandesc ca aveti amandoi cont pe Facebook, ai putea incepe printr-un simplu "poke"...aici depinde de el, daca iti va raspunde la fel, cu un "poke" sau nu, pentru ca v-a vedea "poke-ul" tau, daca are Ask.fm, il poti intreba de pe anonim chestii care te-ar interesa(spre exemplu cum i-ar placea sa-l abordeze o tipa) si astfel te vei putea canaliza pe o cale buna pentru a-l face curios de persoana ta. Daca mama ta merge in vizita pe la mama lui ai putea merge si tu(sub pretextul ca te plictisesti-in caza ca mama ta nu stie ca-l placi) si poate vei avea noroc si va fi si el acasa, astfel mamele vor spune sa megreti sa vorbiti. O cale buna ar fi sa stie si mama ta de asta, pentru ca te-ar putea ajuta cu cate ceva. Sper ca te-am ajutat, pupici si multa bafta:*

| justroro explică (pentru HelloKitty97):

Mie personal mi se pare putin penibil sa dau poke pe facebooklaughing. Partea cu Ask.fm-ul ma ajuta si nu prea, iar mamele noastre nu merg una la alta in vizitalaughing)Mersi oricum pentru timpul acordat :*

| Axys a răspuns:

Sal!
imi vine sa rad
dc!

hmm... pai schiteazai un gest ca s ate bage in seamahee hee
incerca sal saluti mai des big grin...
inseamna ca ai pe o parte noroc big grin

| Axys a răspuns:

Propune-i sa va vedeti big grin. ca are fa-ti curaj big grin ce naiba big grin.

| LivingLouder a răspuns:

Uita-te la el insistent si cand se uita inapoi coboar privirea, si dai de inteles ca iti place de el.

| Oliv99 a răspuns:

Poti sa incepi sa vorbesti cu el. Schimbati numerele de telefon... vorbiti mult si il faci sa isi dea seama ca il placi happy