| DodoDodo03 a întrebat:

TPU! Cand am sa ajung in clasa a 9 - a, si stiu la ce liceu trebuie sa merg, cu ce sa ma prezint la inceput de an scolar/liceeal? Adica, cand incepe scoala, eu trebuie sa ma duc sa spun ca vreau sa merg la filologie, ce trebuie sa am cu mine, sau ce trebuie sa fac? Imi explicati va rog cooerent, multumesc!

3 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Pai din cate am inteles eu te referi la inscrierea pentru liceu? Daca am dreptate trebuie sa ai copie dupa buletinul tau al parintilor de pe certificatul de nastere si iti mai trebuie o adeverinta medicala, si o fisa pe care o iei de la scoala in care ai invatat cu media claselor 5-8, trebuie sa mergi cu un parinte dar asta se face pana pe 29 si o sa te puna sa completezi o fisa la ce profil ai intrat

| Biu009 a răspuns:

Vei merge sa te inscrii la liceu vara, dupa ce dai examenul de la sfarsitul clasei a 8a. Cel mai probabil iti va spune diriginta de ce acte vei avea nevoie. In ce clasa esti?