| catapinguu a întrebat:

Buna tpu..Care e treaba cu apa cu lamaie bauta dimineata? big grin

Răspuns Câştigător
| NoNameqed a răspuns:

Iata 8 beneficii pe care ti le poate aduce banalul pahar cu apa si lamaie.

1. Iti imbunatateste digestia
2. Iti face piele mai frumoasa
3. Iti detoxifica organismul
4. Te scapa de edem
5. Te scapa de stres
6. Ajuta la mentinerea unui tract urinar sanatos
7. Intareste sistemul imunitar

si ceea ce ne pasa noua fetelor :

8. Te scapa de kilogramele nedorite
Avand proprietati diuretice, sucul de lamaie te ajuta sa dai mai rapid jos kilogramele acumulate in plus. Astfel, vei scapa si de retentia de apa din organism. Totodata, apa cu lamaie contine zero calorii si asta constituie un alt motiv pentru care ar trebui sa o consumi mai des.
happy

4 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Face bine.
Dacă mai ai și o dietă sănătoasă și faci sport, te ajuta să slăbești.

| LadyLilith a răspuns:

Daca te speli pe fata cu apa si cu lamaie, lamaia trebuie lasata in apa peste noapte, e foarte bun pentru pistrui. Pot sa dispara in totalitate.

| catapinguu explică (pentru LadyLilith):

Da..eu ma refeream bauta apa aia cu lamaie cu pentru pistrui...

| NanexxD a răspuns:

Te ajuta curata stomacul...