| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon l-ati alege dintre:Samsung Galaxy S Advance sau Iphone 5? De ce?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

IPhone 5 este cel mai bun de pe piata, mai e si Samsung Galaxy SIII...S Advance nu prea se ridica la performantele lor.

| Darkus a răspuns:

Sugerez Galaxy S III chiar daca si iPhon 5 este foarte bun, dar Galaxy are un aspect mai placut si o gama variata de aplicati! Sarbatori Fericite!

| DedeeAndreea a răspuns:

Pai e o intrebare cam grea.Amandoua imi plac.Dar cred ca as alege IPHONE 5 deoarece la momentul de fata este cel mai bun telefon!

| Flaviia16 a răspuns:

Samsung happy pentru baterie si aspectul mult mai dragut

| CaDet10000 a răspuns:

Pai Samsung-ul are:
Display:
-Ecran tactil
-Diagonala ecran 4.0" (mai mare decat 95%)
-Marime display 480x800 (mai mare decat 93%)
-Tip display: Super AMOLED
-Numar culori 16.7M
Memorie:
-Memorie interna 8192 MB
-Memorie RAM 768 MB (mai mare decat 87%)
Card memorie microSD
Date generale
-Rezolutie video 1280x720 (HD)
-Formate video WMV / H.263 / H.264
-Formate audio WAV / еAAC+ / MP3
-Senzori Accelerometru / Giroscop
-Blitz: LED
-Efecte speciale Black & White
-Sistem de operare Android 2.3
-Camera 5 MP (mai mare decat 79%)
-Design Bar
-Retea GSM 850/900/1800/1900 (Quadband)
-Rezolutie camera 2592x1944 (mai mare decat 86%)
-Browser HTML
-Mesagerie Email / MMS / Mesagerie Instant / SMS
-Autofocus Da
-Radio Da, cu RDS
-Inaltime 123 mm
-Latime 63 mm
-Grosime 10 mm
Transfer de date:
-User Interface Samsung TouchWiz 4.0
-HSDPA 14.4
-HSUPA 5.76
-3G Da
-Bluetooth Da
-WLAN Da
-USB Da
-EDGE Class 12
-GPRS Class 12
Alte caracteristici:
-Mesagerie instant Google Talk
-GPS receiver incorporat Da
-3.5 mm audio output jack Da
-TV out Da
-Organizer Da
Baterie:
-Tip baterie Li-Ion
-Timp in convorbire 15 h

iar iphone5 are:
este negru metalic, carcasa fiind fabricată integral din sticlă şi aluminiu.

Are un nou chip A6, de două ori mai rapid, Wi-fi dual channel 802.11a/b/g/n cu o viteza de până la 150 Mbps, viteză de transfer de date: HSPA+: 21Mbps, DC-HSDPA: 42Mbps şi LTE: max 100.

Ecranul oferă o saturaţie a culorilor cu 44% mai bună şi are 5 coloane de icon-uri, rezoluţie 1136 x 640, densitate 326 ppi.

Noul iPhone este cu 18% mai subţire şi cu 20% mai uşor. Acesta are o grosime de 7, 6 mm şi o greutate de 112 grame.

Durata de viaţă a bateriei noului iPhone 5: 8 ore (talk time), 10 ore (Wi-Fi browsing), 40 ore (muzică), 240 ore (standby).
Noul iPhone este dotat cu trei microfoane, are o camera foto de 8 MP şi o rezoluţie de 3264x2448. Acesta este compatibil cu reţelele de mare viteză 4G LTE din America de Nord, Asia, Australia şi Europa.

ti-as recomanda iphone 5(Funda)
P.S. de ce? pentru ca iphone 5 este mai placut la aspect dar orce ai face bateriile la iphone-uri (sau macar la prietenii mei) se termina repede.

| Jhons_Hexx_1996 a răspuns:

I phone 5