| AnKa76 a întrebat:

TPU! cate saptamani/luni mai avem de scoala pana la vacanta de vara(fara vacante).Si de Pasti adica prin mai 5-6 nu avem vacanta? asa am vazut pe un Site ca avem vacanta prin aprilie si mai nu.Adevarat?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Vacanta de primavara va fi din 6 Aprilie pana in 21 Aprilie.
Raman 20 de saptamani de scoala inca pana in vacanta de vara (fara vacanta de primavara).

http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013

1 răspuns:
| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Avem vacanta de Pasti 2-3 saptamani, iar pana la vacanta cea mare mai sunt 22-23 de saptamani