| user123456789 a întrebat:

Cate saptamani avem in vacanta asta de pasti din aprilie? O saptamanana sau doua?

21 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Avem o saptamana ( 8-14 ) vacanta de primavara, iar de paste avem liber de pe 1 pana pe 6.

| daniella9805 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/stiri/structura-anului-scolar-2012-2013
aici este structura anului scolar si din cate se vede sunt doua saptamani. si eu stiam ca o saptamana dar se pare ca m.am inselat.

| Mwha a răspuns:

Din pacate o saptamanana. Funda?

| zurick a răspuns:

O saptamana

| alexs99 a răspuns:

Vacanta va fi de o saptamana(6-14 aprilie) iar de Pasti vom avea liber in perioada 1-6 mai. Funda?

| Weider a răspuns:

Din 6 --> 21 aprilie.

| ARF a răspuns:

O singura saptamana.
De Craciun am avut 3 saptamani, dar normal ar fi trebuie sa avem doar 2 saptamani. De aceea au scos o saptamana de la vacanta de Paste si au bagat-o la vacanta de Craciun happy
Sper ca te-am ajutat :3

| LuMix a răspuns:

Avem doua saptamani de vacanta.Dar nu consecutiv, prima saptamana de vacanta avem intre 8 si 14 aprilie iar a doua saptamana intre 1 si 7 mai.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| elisa820 a răspuns:

O saptamana, dar din pacate saptamana de vacanta nu pica de pasti.A doua saptamana de vacanta de primavara nu mai exista din cauza ca anul trecut, scoala incepea pe 10 septembrie si ne-a mai dat o saptamana de vacanta si in final scoala a inceput pe 7 septembrie.In fine pastele pica intr-o perioada buna pentru ca pe 1 mai pana pe 7 mai ne-a mai dat vacanta.

| elisa820 a răspuns (pentru elisa820):

Scuze pe 17 septembrie a inceput scoala.

| NoNameasdod a răspuns:

Pai, incepand de maine si pana vineri, avem scoala altfel happy. Apoi sambata, duminica si de Luni pana Vineri vacanta + sambata si duminica. Si mai e o vacanta, de pe 1 mai pana pe 7 [ma rog, pana pe 5. dar 6, 7 e S si D], pentru ca s-a prelungit pastele (sau cev de genul). Cam atat stiu eu happy. acum, alte vacante nu cred ca mai sunt. sau alte saptami :*.

| BalonnasheDeSapun a răspuns:

Nu este vacanta de Paste, pentru ca Pastele cade pe 5 mai, si atunci avem o saptamana, dar acum urmeaza Saptamana Altfel, si apoi vacanta de doua saptamani pana pe 21, iti ajung 4 saptamani de vacanta in total

| SimpleGirl408 a răspuns:

Din cate stiu eu avem una... +saptamana sa stii mai multe sa fii mai bun sau cum ii zice

| FallingLeaves a răspuns:

De maine incepe saptamana altfel urmata de o saptamana vacanta de primavara. De Paste vom avea liber doar cateva zile, nu o saptamana intreaga :03 Poti intreba pe cine vreiwinking

| bianca20 a răspuns:

O saptamana, pana acum

| Bloopies a răspuns:

Una

| SasukeUchihakun a răspuns:

O saptamana

| IngerashuThauDulce a răspuns:

1 acum si 1 de Pasti.

| Ionika01 a răspuns:

Acum vine Saptamana Altfel ( pe care o poti considera un fel de vacanta) si dupa ea avem o saptamana de vacanta.

| lifeisfulloflyrics a răspuns:

Saptamana altfel+o saptamana de vacanta, iar pe 15 incepem scoala.