| Francesca17 a întrebat:

TPU!
Ce culoare preferati mai mult?
Alb sau Negru?
Dau Fundaa :X

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Acestea două nu sunt culori, ci nonculori.
Prefer negrul.
O seară plăcută!

| TeIubesccc a răspuns:

Albul.e mai pur

| Joannaa a răspuns:

Buna eu prefer albul pentru ca e o culoare deschisa si uite si semnificatiile lor:Albul - Inocenta, moarte, viata, toate cele trei elemente se regasesc in aceasta culoare neutra si iti poate influenta foarte mult starea spirituala ducandu-te la extrem, de la fericire la tristete si invers. Adesea este folosita in combinatii speciale pentru a oferi armonie sufletului. Folosita in special ca o culoare principala pentru tavanul incaperilor ea ofera senzatia de inalt, reflectand lumina in mod egal in toata incaperea. Este o culoare ce poate schimba starea energetica a trupului uman in doar cateva minute.

Negru - din cauza conotatiilor ei negative este o culoare evitata prin trimiterile ei la tristetii, moarte, sentimente negative, demoralizare, depresie. Folosita insa drept contur sau pentru a oferi senzatia de umbre aceasta culoare poate aduce cu usurinta sentimentul de stabilitate insa, atentie, trebuie folosita doar in cantitati mici.

| ViseColoratee a răspuns:

Albbatting eyelasheslove struck

| ignore a răspuns:

Alb happy

| loredanalorena a răspuns:

Negru

| NumePublicAnonim a răspuns:

Negru,pentru ca atunci cand inchid ochii vad negru, iar pe negru vad tot felul de lucruri de dif. culori. laughing

| Avrika a răspuns:

Negru