| mystyllecaty a întrebat:

Buna TPU... Ce mai faceti? Am o intrebare dar totusi mai mult cer un sfat. Ce credeti ca va zice prietenul meu daca eu fac primul pas in impacare cu el? Nu va zice oare ca is obsedata, nu? plz... pic de ajutor

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Nu. stai linistita. Obsedata ai fi daca l-ai suna 24/24 si nu l-ai lasa in pace.
Daca faci tu primul pas, dai dovada de moralitate si de faptul ca nu ai un orgoliu prea mare.
Ca sa il impresionezi un pic mai baga si o fraza de genul,, m-aM gandit ca daca stam asa amandoi sa asteptam sa vina celalalt nu vom ajunge nicaieri, deci... m-am decis sa vin eu ".
Va simti ca intr-adevar tii la el.
Bafta! [Fetelor, de ce sa ne mai fie rusine sa facem noi primul pas? Pink de exemplu nu a putut astepta sa o ceara actualul ei sot de nevasta si l-a cerut ea. De ce sa ne fie rusine sa facem noi primul pas? Si in astea consta emanciparea femeii! ]

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca tii la el, incearca sa te impaci cu el de dragul vremurilor frumoase.Nu incerca sa te impaci cu el daca iti serveste si a doua oara aceeasi scuza sau ii place de altcinevawinking

| Rebecca a răspuns:

Isi va da seama ca tii la el. Nu cred ca il va deranja

| Mara_1046 a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare: vrei sa fii cu el sau nu? daca raspunsul e afirmativ nimeni si nimic nu ar trebui sa te opreasca! Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te in locul lui(presupun ca-l cunosti destul de bine). Esti baiat si o fata(pe care o placi) iti cere sa va impacati. Ti-ar conveni? Nu cred ca ai avea probleme.
Bine, poate sa si-o ia in cap, sa creada ca il placi atat de mult incat ti-ai calcat pe orgoliul de fata pentru a fi cu el(asta daca e cam misogin). Indiferent ce-ar fi, lasa sentimentele sa actioneze in locul tau.

| cezar_5212 a răspuns:

Asculta raz maimult ca sigur se inpaca cu tine