| CyberEye a întrebat:

Ce parere aveti despre http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/51-super-mass-r.ht ml? Vreau sa cresc in masa musculara, fac sala in fiecare zi (fara gantere ca dp nu mai cresc).

Eu zic ca pentru calitate/pret este bun 105 lei 4, 5kg si are per portie 40g proteine.

Sunt bune? vreau raspunsuri de la cine a mai folosit suplimente cu proteine (fara raspunsuri de gen "nu lua ca nu is sanatoase, sau ca ti se lasa muschii in jos si alte prostii)

5 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Eu zic ca sunt bune, link-ul nu e bun tongue
N-am luat eu, lua fratele meu, si oricum, pentru masa musculara ai nevoie de suplimente, altfel ar trebui sa mananci 20 de oua, 10 litri de lapte, 5 pui, 2 porci si o vaca, pe zi laughing tongue
Muschii se lasa cand te opresti din facut sport, nu de la suplimente. Ai grija sa nu iei steroizi happy

| CyberEye explică (pentru Mădă0611):

Cum adica link-ul nu ii bun? ...aia ma gandeam si eu sa nu fie bisnitari care sa scrie pe ingrediente 40g proteina/portie si sa aiba 1g proteina/portie...
ma gandesc ca este ok site-ul...au multe produse nu cred ca trag tepe, ce parere ai?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CyberEye):

Pagina indisponibila tongue

Redis? Nu cred ca se ocupa cu tepe. Zic cred pentru ca nu bag mana in foc pentru ei, dar stiu ca produsele lor sunt bune, nu numai la gust laughing
Sponsorizeaza si culturisti si luptatori de k1 din Romania, asa sa nu se joaca.

| Cosmin86 a răspuns:

Produsele de la redis au o calitate destul de slaba. Cand termini, sa-ti cumperi si niste proteine adevarate ( dymatize, muscletech, etc. ) o sa observi o diferenta URIASA.

Si ce ai luat tu nu e "proteine", e un gainer, are cantitatea de carbohidrati DUBLA fata de proteine, genul asta de produs iei doar cand esti foarte slab.

Daca nu esti slab, ia proteine adevarate ( 80-90 % proteine pe portie ), adica un concentrat proteic.

Si inca ceva, daca faci sala in fiecare zi o sa ai progrse slabe, muschii se dezvolta in perioada de ODIHNA. In sportul asta mai mult NU inseamna mai bine, ci "mai intens" inseamna mai bine.

Baga si tu 3-4 sedinte / saptamana, eu cu 4 sedinte / saptamana am progresat si progresez in continuare mult mai bine decat obsedatii care se duc zilnic.