| DarySiNimicMaiMult a întrebat:

Buna,TPU! Ce sa fac daca prietena mea se comporta urat cu mine? Este foarte geloasa ca baiatul pe care il place ma baga in seama, si face fite...Eu nu ma bag cu baiatul ala pentru ca nu il plac, dar el ma baga in seama si ea incepe sa ma traga de mana ca sa ii zic baiatului ala sa ma lase in pace, si daca ii zic sa ii spuna ea, ca mie imi este frica de reactia lui, ea face o fata care ma enerveaza.Cand alerg cu prietena mea cea mai buna, ca imi place sa alerg cu ea,si aceasta prietena geloasa imi zice ca sunt nebuna, urata, proasta ca cica alerg si nu mai suport! Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| 95913108abc a răspuns:

Vorbește cu ea. Spune-i băiatului ca ea este prietena ta și dacă nu dorești să-i spui singură riști să-ți pierzi prietena...

| DarySiNimicMaiMult explică (pentru 95913108abc):

Dar ea ma face si prosta, nebuna si urata.Crezi ca imi este prietena? Mie nu imi place de acel baiat, dar sa mai fiu sau nu prietena cu ea?