| Emilia69 a întrebat:

Buna TPU sad
Ce sa facem daca diriginta nu vrea sa ne faca banchet?
Noi ziceam sa facem noi fara ajutorul ei, dar sa ii dam invitatie sa ii facem in ciuda.
Sau noi ziceam sa vorbim cu directoarea sa ne ajute poate vorbeste cu ea...nu stiu.
Numai 4 copii nu stiu sigur daca vin.
Dar diriginta nici nu vrea sa auda.
Am vrea sa facem fara ajutorul ei, dar tot trebuie sa fie un organizator. Si consecintele care ar putea fi?
Adica sa se supere sa ne faca rau... oricum noi vom avea media incheiata dar nu se stie. Ce ziceti ca ar trebui sa facem?
1. Facem singuri.
2. Vorbim cu directoarea( care ne sustine)
3. O mai batem la cap dar nu cred ca are rost.
Noi chiar ne dorim sa facem. Va fi ultima zi petrecuta impreuna

Răspuns Câştigător
| ZippiAndrei a răspuns:

Faceti in ultima zi de scoala si dati-i invitatie si ei. Nu are ce sa va faca. Oricum, vorbiti cu directoarea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun că ești în a 8-a. În acest caz, rugați părinții să se ocupe de local și alte organizări.

Legat de dirigintă, mai bine o invitați măcar pentru siguranță, chiar dacă probabil va veni doar din silă și va sta o oră sau nu va veni deloc.

| Emilia69 explică (pentru anonim_4396):

Chestia e ca localul nu il platim. Doar de organizare si parinti... daca nu e de acord dirigintele nu prea se implica. Am putea sa facem noi dar nu suntem prea uniti. Da sunt a8-a.