| Lavinia_9671 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine? Nu stiu ce sa fac. Imi place de un baiat de varsta cu mine. Invatam in clase diferite, dar clasele noastre sunt una langa alta! La scoala nu ne vorbim, decat "buna" si atat. In schimb pe mess, mai vorbim. In pauze se uita insistent la mine. Nu stiu ce sa cred. Prietenii imi zic sa ii zic ca il plac. Dar nu cred ca e o idee buna. Ajuta-ti-ma! Va rog!

6 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

Nu e o idee buna sa te duci pe nepusa masa la el si sa ii zici ca il placi pentru ca daca el nu simte nimic pentru tine e posibil sa o ia ca pe o gluma...depinde si ce fel de baiat e.
Cel mai bine e sa te apropii de el, eventual sa vorbesti mai mult, ceri si tu ajutorul la o lectie ceva daca e un baiat mai studios daca nu afla pe la ce evenimente merge si locurile pe car e le fregventeaza poate daca te vei nimeri fata in fata cu el veti putea vorbii altfel decat in pauze la scoala unde e foarte multa aglomeratie si agitatie si e posibil sa nu vrei sa mai participe si alti copii la intrevederea voastrahappy

paa

| Ervin a răspuns:

Zii ce simţi pentru el. Atunci vei afla dacă merită să îl placi. Fii curajoasă. dacă te acceptă e ok şi dacă nu te acceptă e tot ok. nu-i singuru băiatwinking

| Angelina01 a răspuns:

Nu ii spune in fata ca il placi dai de inteles spune-i vorbe dragute fa gesturi tandre fi mai feminina mai sexy ai grija cum te porti in fata lui.imbracate cat mai sexy si intreaba l daca ii place cum iti sta.asta e cel mai sigur nu e bine sa ii spui in fata ca il placi sa-r putea sa profite

| ILied a răspuns:

Cred ca prieteni tai au dreptate. Am patit si eu asa. Vorbeam pe mess si am descoperit ca o fata ma placea. Apoi a inceput sa-mi placa si mie de ea. Desi sunt mai mare decat ea cu vreo 7-8 luni, ma accepta.

| supergeniu a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. dar cu o fata evident. nu stiu ce sa mai fac... eu vreau sa incerc sa o invit sa vina cu mina la un restaurant, eu stiu... nu stiu ce sfat sa-ti dau

| Lavinia_9671 explică:

Multumesc frumos :*