| sweetcassie a întrebat:

Ceva remedii pentru urmele lasate de cosuri cunoasteti? remedii naturale, creme pe care le-ati incercat si au functionat... Dau funda big grin

1 răspuns:
| Rebecaaaa a răspuns:

Ai putea incerca cu crema de galbenele sau ulei de ricin(am citit intr-o carte de remedii naturiste ca ar fi bun pentru pete). Pentru urme, cicatrici cea mai buna este crema naturala de tataneasa. O gasesti la plafar si costa in jur de 4. 5 sau 5 lei cutiuta.Eu inainte sa imi aplic crema de fata, in fiecare seara imi aplic crema de tataneasa, nu numai ca vindeca urmele si iritatia dar lasa pielea fina si nu iti mai apar atatea cosuri. Dar aplic-o doar seara inainte de culcare ca iti lasa fata cam lucioasa, straluceste si nu poti sa iesi pe strada asa, pana dimineata dispare luciul si tenul este superb.