| Hhhhjksksn a întrebat:

Buna TPU, chiar am nevoie de ajutor am mai multe lucruri de spus dar hai să începem cu faptul că îmi place de un băiat de 5 ani. El mi-a zis că mă place dar eu eram un copil prost și l-am respins, apoi a început să îmi placă de el DIN NOU. Fac lucrul asta de 5 ani. E perfect,învăța bine,se comportă minunat cu fetele,e frumos, amuzant, are gusturi bune și are o inimă mare. Dar simt că îmi dă friendzone. Mi- a zis că mă place că o prietenă dar eram cu mama afara atunci, apoi când a plecat mama a vrut să îmi zică ceva dar a venit sora lui și a zis că sunt o fată drăguță dar nu e gata (vrăjeală că a mai fost in relații)și că cică e diferența de vârstă 2 ani. 13 și 15, atât. Dar vaza e că se comportă foarte straniu,mă gâdilă,se uită cu mine pe tel,sta langa mine,mă întreabă dacă îs ok, îl prind holbandu-se la mine, mă ține de talie(mergeam pe trotineta lui electrica)are tot timpul grija să nu mă lovesc și dacă o fac vine și mă mângâie in locul rănit și mă ajută să mă ridic.Simt că e vina lui sora sa fiindcă ea nu mă prea suporta (prietena ei îl place) acu sa vorbim de prietena ei care îl place,faza e că eu nu știam că îl place așa că mi s-au părut in regulă sa îl plac. Când suntem tot grupul chiar daca e și fata aia el o ignoră total și vine sa vb cu mine. Fata asta e foarte falsă dar eu l-am tot întrebat de ce nu o place. odată sora lui mi-a făcut codițe și ea l-a întrebat cum arăt și a zis drăguță, dar apoi fata asta a pus-o sa i facă și ei că sa o complimenteze și pe ea. Simt că sora lui nu vrea sa am de a face cu el dar simt că el minte când zice că suntem doar prieteni. Suntem într-un fel Marinette si Adrien doar că eu mă comport cu el că și Zoe mai mult dar el e cu siguranță Adrien. Zice că suntem doar prieteni dar se dă la mine, nu-s ce sa fac AJUTOR

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca e destul sa obositor si deloc util sa ai crush pe un om atatia ani, mai ales cand acel om ti-a spus deja ca sunteti doar prieteni.Chiar daca iti vine greu sa crezi, comportamentul descris de tine poate exista intre prieteni.

Ma gandesc ca daca era sa fiti impreuna cred ca se intampla pana acum, atat timp cat ambii doreati acest scenariu.Insa, din pacate, as zice ca numai tu visezi astfel, in timp ce el nu.Totusi, ati avut o discutie mai sincera, serioasa? Sau totul a fost intrepretat in mintea ta? Daca l-ai respins cand aveai 8 ani, in locul tau as rade si as merge mai departe, fiindca la acea varsta singura problema trebuie sa fie cand ratezi episoadele din desenele animate preferate, nu relatiile.Cel mai probabil el are alte interese amoroase in prezent, fiind la liceu, in clasa a IX-a, nu? Vei intelege si tu cand vei ajunge la liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca sunteți Sauron cu gandalf și sora Frodo.

Eu nu înțeleg ceva. Dacă tu nu te înțelegi cu sora lui Păi boss de ce te mai amăgești? Ei sunt frați tu și 10 ani dacă ai sta cu ei în același loc nu ai dreptul săte bagi și săi critici sau săi vorbești pe la spate dacă ai ceva sale spui le spui în față direct și punct spune-i lui Sauron al tău ca nu te înțelegi cu sora lui frodo și vă împăcați