| EllyEliana a întrebat:

Buna TPU ...chiar am nevoie de ajutorul vostru
Peste o saptamana trebuie sa pun optiunile pentru liceu si nu ma pot hotari intre mate info si filo
Eu as vrea la mate info, pentru ca imi place matematica dar problema e ca nu stiu ce o sa ma fac cu biologia si fizica pentru ca nu am avut niciodata o profesoara buna care sa imi explice bine materia cum am avut la matematica ...de exemplu la ora de fizica profa se pune la catedra si incepe sa manance, iar noi copiem din carte
La chimie la fel am avut o profesoara dar acum avem una care ne explica si am inceput sa inteleg (dar suntem la primul capitol din a 8 pt ca am facut materia de pe a 7-a), iar la biologie am avut 3 profesoare care ne dictau de pe foi doar vreo luna am avut o profesoara de la care am inteles
Voi ce zicecti sa fac?(fizica, biologia si chimia se reiau la liceu (macar notiunile de baza?) plus ca proful de fizica am auzit ca cu greu da si un 7 dau funda

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Clar la mate-info, e în regulă daca ai lipsuri pentru ca materia de baza oricum se recapituleaza, dar in legătură cu fizica, chimia, biologia stai calma ca poți alege la care sa dai teza, deci din experienta îți spun: mergi la un profil de real, ai mult mai multe optiuni happy eu sunt a 11-a la filo si tot nu stiu ce sa urmez mai departe sad si mi-ar fi mult prea greu sa ma transfer acum. Deci nu fa aceeasi greșeală ca mine! happy Succes mai departe!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca poti sa citesti pana cand innebunesti (pe bune, e moarte daca nu te pasioneaza cititul), du-te la filo happy. Daca nu, clar la mate-info.