| TheAdmiston a întrebat:

Cine stie fizica? Am o intrebare "simpla ":

Vreau sa fac o prastie si nu stiu ce unghi trebuie sa dau intre cracane..defapt ma intereseaza cum influienteaza unghiul dintre cracane forta cu care va "zbura" bila sau piatra..marimea unghiului trebuie sa aiba importanta!
Am un singur elastic si nu -mi permit experimente. As vrea si o "explicatie stiintifica" daca se poatebig grin

2 răspunsuri:
| Iliescu_Stefan_1996 a răspuns:

In primul rand nodul conteaza si da distanta dintre crecane trebuie sa fie de aproximativ 7-8 cm si asta nu-i simpla

| aroi a răspuns (pentru Iliescu_Stefan_1996):

Salut incearca sa-ti achizitionezi una de aici eu de aici mi-am cumparat una e super buna http://mercador.ro/oferta/prastie-vanatoare-pescuit-outdor-IDwzEG.html