| Miscodan_Andreea_1977 a întrebat:

Buna TPU. Contul meu de Instagram a fost blocat temporar pentru phising si nu am numarul de telefon sau emailul pentru deblocare.
Cat timp o sa fie blocat? Scrie TEMPORAR nu PERMANENT

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim. Poate fi 24/48 de ore, cam asa este de obicei, sau poate fi mai mult daca a mai fost blocat.
In acelasi timp la phising poate fi blocat pana il recuperezi folosind numarul de telefon sau email-ul deoarece in acest caz cineva a incercat sa iti acceseze contul si va trebui sa demonstrezi ca este contul tau.
Nu ai acces la ele? Poti incerca sa contactezi suportul dar sansele sa raspunda sunt minime spre zero. (din aplicatie "am uitat parola"> "am nevoie de mai mult ajutor"> etc.)
Instagram-ul nu are nici o vina ca nu sunteti in stare sa tineti minte un amarat de cont de email sau sa va schimbati numarul de telefon de pe cont. Ca sa nu mai spun ca va conectati pe tot felul de site-uri/aplicatii idioat* cand nu aveti nici macar o optiune de recuperare.
Cat traim invatam, cel putin unii din noi...