| Miscodan_Andreea_1977 a întrebat:

Buna TPU.
Contul meu de Instagram a fost blocat temporar pentru phising. Nu mai am acces la contul de email sau număr de telefon. Peste cat timp se poate debloca? Scrie TEMPORAR nu PERMANENT.
Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Temporar poate inseamna 1 saptamana sau 1 luna, asta depinzand de gravitatea situatiei si de ce termene au declarat ei, in regulile de folosire ale site-ului, pe care tu le-ai incalcat.
In principiu te informeaza ei ca etsi blocat temporar pe o anumita XXxx perioada din motivul.

| ReddY25 a răspuns:

Aia e atunci happy

| cfrtobias a răspuns:

Https://geekgeeky.com/......t-temporar Cât durează o interdicție Instagram?
Durata unei interdicții temporare depinde de numărul dvs. de interdicții anterioare și de cauzele acestor interdicții. O durată tipică ar putea dura de la câteva ore pe partea mai ușoară până la 24-48 de ore pentru infracțiuni repetate.

Dacă primiți interdicții ulterioare, atunci durata poate fi prelungită și mai mult. Prin urmare, faceți tot posibilul pentru a evita comportamentul de tip bot, astfel încât contul dvs. să nu fie semnalat.

| LenaNikolaevna a răspuns:

Bună! Peste maximum 48h, în cel mai rău caz.