| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TpU!
Cred ca am anxietate socială. Imi puteti da un sfat/ o parere? De asemenea, ma gandesc care este rolul oamenilor in viata, stiu ca nu voi primi un raspuns concret, dar va rog dati-mi o parere

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Sfatul meu e să lupți, să te bucuri din lucrurile mărunte și multe pe care le generezi zilnic(foarte mulți oameni sunt triști/nervoși pentru o supărare pe zi, dar uită că 95% din zi a fost poate superbă); și eu sufăr de anxietate dar nu o las să învingă. Din păcate timpul ne învinge deseori dar în acelaș timp le rezolvă pe toate. Trebuie doar să ai răbdare și ambiție în orice îți dorești, să crezi. Crede-mă, poți muta munții din loc doar cu un gram de credință. Rolul oamenilor în viață este complex, deseori anxietatea ta vine din teama că x y z oameni fac ceva și tu nu faci, nu te teme, va veni și momentul tău. Sper totuși că ți-am fost cât de cât de folos.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Rolul nostru este sa citim intrebari si sa raspundem mai ales la intrebari de astea

| Andreeush a răspuns:

Ai putea apela la ajutorul unui psiholog, te-ar putea ajuta mult.