| Antonia19985 a întrebat:

Cred ca m-am indragostit de cel mai bun prieten.nu credeam ca o sa se intample asta, dar s-a intamplat. Ne cunoastem de 4 ani, la inceput nu prea ne intelegeam.de 1 an am inceput sa iesim impreuna afara..sa vorbim..si acum suntem cei mai buni prieteni si ne intelegem foarte bine. Intre timp el a cunoscut o fata, si era cu ea. Atunci nu mai vorbeam asa de mult, nu mai ieseam pe afara.intr-o seara m-a chemat afara..si ne-a vazut prietena lui impreuna.s-a suparat si i-a spus ca daca mai sta cu mine se despart. El i-a raspuns ca mai bine sta cu mine decat cu ea, desi o iubea. Dupa cateva zile, in gluma (cred laughing ) m-a intrebat daca imi place de el..si i-am spus ca il iubesc laughing) ( in gluma, asa vorbim noi cateodata laughing ) si a spus: Serios, mie inainte sa imi placa de ale (fosta prietena) chiar imi placea de tine, si nici acum nu pot sa spun ca nu imi place. ziua urmatoare afara m-a luat de mana.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foarte bine că te-ai îndrăgostit, să fii atentă.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Deci tipul a scapat din friend-zone?

http://planetivy.com/......0x1200.jpg

| DeniiSmilee a răspuns:

Nu fi asa de convinsa, si mie misa intamplat la fel, spune-i ca daca te-ar fi iubit nu ar fi mers la Ale si nu are fi fost impreuna cu ea, daca chiar te-ar fi iubit ar fi facut primul pas, si mie mi-s-a intamplat la fel si in final a fost o gluma, dar si eu tot in gluma am luat-o, spune-i baiatului ca poate ar trebui sa iti demonstreze ca te iubeste si ca chiar te vrea langa e, faptul ca te-a luat de mana e un inceput, nu o lua tare, pentru ca apoi vei suferi nu are rost pana nu iti demonstreaza ca te iubeste, iar cand o face fa tu primul pas si sa spunem saruta-l pe obraz, daca se va inrosi inseamna ca e emotionat si te place, dar daca daca nu inseamna ca e doar o gluma, oricum primul pas e foarte important, dar gandeste-te ca daca va veti desparti si nu veti mai fi atat de aproriati prietenia va disparea si nu cred ca e foarte bine, asa ca dupa despartire(daca va fi ), incercati sa ramaneti prieteni. Fundita?