| Domino2018 a întrebat:

Buna TPU Credeti ca acest model de adaptor ma ajuta sa conectez un microfon la laptop
Sa pot auzi vocea in difuzorul laptopului gen karaoke http://www.pcgarage.ro/......omentarii/

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Http://imgur.com/GtSzrhn Daca e ca asta, e ok sa fie setat ori pe input ori pe output. Cel mai probabil n-o sa functioneze deoarece ai o intrare si o iesire, dar poti incerca cu asa ceva http://www.keuren.eu/images/AC-012GOLD.jpg daca gasesti pe la cineva sa imprumuti, e mult mai rapid. O sa vad daca pot face proba undeva dar cel mai probabil, ai sanse mici sa functioneze.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce fel de "microfon"? Ai mufa jack pentru microfon? Daca in laptop ai mufa pentru sunet, de boxe, nu ai cum sa ai si input si output pe aceeasi directie. Mufa aceasta e buna daca vrei sa legi "2 boxe/sisteme" sau mai bine spus "2 dispozitive pe jack in loc de 1". Ce model de laptop ai?

| Domino2018 explică (pentru CM7YRE):

Laptop HP Pavilion 15 Iar microfon obisnuit cu jack 3.5 cu 2 pini Mufa de la laptop are inscriptionat sub ea semnul casca cu microfon

| CM7YRE a răspuns (pentru Domino2018):

Http://imgur.com/GtSzrhn Daca e ca asta, e ok sa fie setat ori pe input ori pe output. Cel mai probabil n-o sa functioneze deoarece ai o intrare si o iesire, dar poti incerca cu asa ceva http://www.keuren.eu/images/AC-012GOLD.jpg daca gasesti pe la cineva sa imprumuti, e mult mai rapid. O sa vad daca pot face proba undeva dar cel mai probabil, ai sanse mici sa functioneze.