| Mogiojojo a întrebat:

Credeti ca artistii sunt omorati? Sau unde sunt toti oamenii talentati din ziua de azi? Vad numai oameni cu talent care isi vand sufletul diavolului. Dar cei buni unde sunt? Nu se mai nasc? Sunt omorati?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant omorati, unii mor din cauza drogurilor sau a boliilor cu transmitere sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"vand sufletul diavolului" nu isi vând nici un suflet, sunt de acord sa fie promovati de firmele mari si acestea le dicteaza toatã cariera sa dea bine la public.
Cei buni ori nu stie prea multa lume de ei ori nici ei nu-si stiu talentul. Sau nu il aratã Sau au chestii private.

| Mogiojojo explică (pentru anonim_4396):

Imposibil un om incredibil de talentat sa stea ascuns toata viata.

| AnjaAHUI a răspuns:

Oamenii talentați și cu suflet bun sunt dați la o parte, nu mai sunt promovați, nu mai sunt apreciați. Societatea nostră caută vede acolo unde nu sunt, ridică în slăvi orice parvenit. Mai există și oameni telentați, artiști adevărați, dar din păcate sunt puțini și sunt pe cale de dispariție și asta este numai vina noastră, pentru că suntem o societate bolnavă impresionată de cancanuri și bârfe, de silicoane și mașini scumpe, și nu de talent. Unde sunt artiștii? Încearcă să supraviețuiască într-o lume în care artă este considerată doar bârfa.

| Superior a răspuns (pentru AnjaAHUI):

Ce legatura au masinile scumpe?

| AnjaAHUI a răspuns (pentru Superior):

Am deschis recent televizorul (mare greșeală) și pe 3 posturi diferite era ceva legat de ispitele de la Insula Iubirii și banii făcuți de acestea. Nu am nimic cu nimeni, dar m-a șocat faptul că timp de 10 minute cât am rămas pe un post, prezentatorul a vorbit doar de mașinile și poșetele ispitelor, întrebând continuu "Dar de unde ai atâția bani? Cum ți-ai permis mașina asta?" Iar răspunsul era mereu același "Sunt talentat/ă, am făcut bani prin munca mea, am talentele mele." Am adus mașinile în discuție pentru că aparent lumea se uită la așa ceva, la cum își cumpără unii mașini și poșete, și câți bani au la ei când ies în oraș. Dacă nu s-ar uita, mă gândesc că nu s-ar mai da pe 3 posturi diferite laughing))

| dr0gx a răspuns:

Dar iluminti? Mereu se găsește cineva sa vorbească, doar cel de sus știe!