| Șevval a întrebat:

Ce părere aveți despre muzica din ziua de azi și despre artiștii din ziua de azi? Ce cântăreți vă plac și care nu prea vă plac? Eu zic că nu e normal ca unele persoane să ajunga artiști fără să aibă voce, talent etc, dar avem și oameni talentați în țara asta un bun exemplu ar fi Andra care este un artist desăvârșit. Cum m-am gândit să vă pun această întrebare ei bine am o prietenă care a făcut canto, a studiat destul de mult și i-a spus și profesoara ei de canto că e talentată, însă nu are loc de alte persoane care cântă, dar habar nu au ce cântă. Mulțumesc pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Muzica adevarata s-a dus demult, odata cu disparitia adevaratilor artisti capabili sa creeze piese care sa fie difuzate si ascultate dupa 45 de ani de la prima aparitie si sa te emotioneze ca prima data.(bohemian rhapsody)
Cat despre muzica romaneasca, nu ascult. Românismul asta a nostru a construit granite cu ziduri prea inalte ca muzica sa se auda si in afara. Artisti cu ecou nu avem nici unul din pacate, (nu-mi amintiti de dj de muzica electronica, chiar de-s bogati si participa la niste festivaluri, serios aia fac muzica? Sau aia de romanian house de cea mai slaba calitate, pe care o recunosti de la un km chiar daca o canta in chineza).

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu are loc, să dea din coate și să își facă. Voce de privignetoare, conștiință de gumă și coate de oțel.