| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca orientarea sexuala depinde de lipsa afectiunii parintilor fata de copiii lor? Dau funda celui mai bun raspuns.Mentionez ca am 18 ani si sunt fata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orientarea sexuala a fiecarui individ este inscris in codul genetic al cromozomilor existenti in ADN. Este o componenta inascuta a firii fiecaruia dintre indivizi de pa aceasta planeta, chiar din momentul conceperii sale.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e din cauza lumii in general

| RAY a răspuns:

Sau luat doi gemeni care au crescut in acelasi mediu,acelasi parinti si totusi unul dintre ei a devenit homosexual ceea ce inseamna ca orientarea sexuala e genetica nu este influentata de mediu,alt experiment un baiat a fost crescut ca o fata el crescand nu se regasea in propiul corp din pacate tia luat viata,sunt multe exprimente facute pe internet,sunt dovezi ca poate mediul influenta dar in mare parte cred ca orientarea sexuala e ceva genetic,femeile au o mare posibilitate sa fie bisexuale, supuse la unele exprimente ele au fantezi sexuale cu fete, barbati, homosexuali, cica exista si o explicatie in trecut cum ele erau singure asta asigurau o continuate pentru cresterea copiilor

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu. Orientarea sexuala vine de la tine, nu de la parinti. Mediul si anturajul eventual contribuie la asta, dar nu sunt factorii decisivi.