| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, Credeți in deochi descantece? Mama crede iar eu nu cred, mi se par prostii.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Când erai mic îți cânta, acum îți des cântă. De aceea spun că este mai complicat.
Amintiri de când erai în burta mamei. Iar cei ce nu sunt mama ta, aplică aceeași tehnică. Ar trebui să discut teorii moderne despre hipnoză, stări de conștiință alterate, inducție hipnotică la distanță prin biocâmp și altele. De aceea spun că este mai complicat.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În deochi, da.
Cu cântecele și descântecele e mai complicat.

| Byb2001 a răspuns (pentru sadrian46):

Cum adica e mai complicat cu descantece? Ca mi-a descantat mama si mi-a trecut după ceva timp durerea de cap

| Celcestietot a răspuns (pentru Byb2001):

Si, atunci de ce nu crezi in asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Da. Când erai mic îți cânta, acum îți des cântă. De aceea spun că este mai complicat.
Amintiri de când erai în burta mamei. Iar cei ce nu sunt mama ta, aplică aceeași tehnică. Ar trebui să discut teorii moderne despre hipnoză, stări de conștiință alterate, inducție hipnotică la distanță prin biocâmp și altele. De aceea spun că este mai complicat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu cred. Are efect asupra celor ce cred in el. Pe mine "m-a deochiat" moasa, care ra beata si a cazut cu mine pe gheata de am plans intr-una un an de zile. Si astfel am ramas imun la deochi. laughing)

| zattech a răspuns:

Eu cred

| Greeneyes2222 a răspuns:

Nu. Jesus.
Asta cu deochiul/descântecele depinde de credința pe care o ai tu că așa ceva e posibil. Pur și simplu dacă auzi de multe ori prostii despre deochiat, subconștientul o ia ca pe ceva real, tu sigur îi impui că așa ceva se va intampla, iar el incepe sa se comporte ca atare, sa atraga un fel de energie negativa. Dar totusi, daca esti paranoic si crezi in asa ceva, e bine să recurgi la tot felul de ritualuri, pentru inversul efect laughing