| n0bodycaresab0utme a întrebat:

cum ar trebui sa ma comport cu fetele ca sa ma placa(pe langa sa fiu eu insumi)...sunt putin cam timid si am cosuri pe fata(nu sunt vizibile doar daca transpir sau daca te uti atent la mine)
As dori idei bune nu glume.
Ideile sa fie preferabil de la o fata sau de la un baiat "macho"big grin
multumesc.

Răspuns Câştigător
| Emma_3399 a răspuns:

Sunt fata si pot sa-ti spun ce as aprecia eu la tine ca baiat.La fizic am vazut ca ai pus putin accent.Cosurile si mai ales cele putin vizibile le poti trata cu creme, daca folosesti una care iti hidrateaza tenul te va ajuta.Dar crede-ma ca ceea ce conteaza pentru o fata la un baiat este comportamentul! comunicarea si respectul care il arata acesta...trebuie sa vorbesti frumos,sa ii atragi atentzia, sa nu faci comparatzie intre ea si alta fata(eventual fosta ta prietena) sa ai grija de tine cum te imbraci, un parfum ceva spun ca iti da o bila alba, foloseste internetul si telefonul daca esti timid pana te acomodezi cu fatahappyBafta! funditabatting eyelashes?

5 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

De la un muchacho sau hombre pero no macho.Hai ca-s bune si telenovelele de ceva. Fetele,sunt atente in gesturile unui baiat,in felul de a vorbi, rabdarea in a dezbate o problema si tactica de rezolvare cat mai imediata si siguranta de care dai dovada, calmul in situatii mai neprevazute si iscusinta rapida de a remedia un conflict.Sentimentul foarte docil de a pune un zambet asupra persoanelor din jurul tau si felul popular de a vorbi cu lumea.Inteligenta pe care nu o vei arata si nu vei sta sa o explici,doar vei astepta sa fie descoperita,sa fie interesate fetele de ea,sa iti arati calitatile intr-un mod cat mai discret, fara a da sentimentul de un om prefacut, care incearca sa isi etaleze cunostintele intr-un mod cat mai dizgratios.Cuvintele sa reflecte exact genul de om care esti, aranjat atat tu cat si vorbele tale, sa nu exagerezi in anumite situatii cand cineva iti cere sa te caracterizezi si sa prezinti calitati care nu sunt de tine.In general sa fii tu cel care esti,nu cel care vrei sa pari, fetelor nu le plac baietii cu doua fete. Puteam sa iti mai zic atatea, dar consider ca este suficient.Salut si Numai bine! Si inca ceva,sunt fete care vad dincolo de cosuri etc,pot sa indrageasca un timid si nu te lasa afectat de asta,nu esti singurul,este subiect comun in randul baietilor,si eu sunt la fel, mai am ceva puncte, dar nu ai ce le face.Tot oameni suntem si noi.Salut.

| AdYtZu_5667 a răspuns:

Frate in situatia ta am fost si eu pana m-am gandit ca mai bine sunt eu insumi si o fata daca este o sate placa asa cum esti nu trewbuie sa prefaci fiecare om e special in felul lui cu si u esti in al tau sunt sigur ca o sa gasesti o fata care sa te aprecieze sper ca te-am ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu fii timid si nu te preface ceea ce nu esti adica sa faci pe baiatul macho.nu stiu zambestei si nu fii nici prea insistent...in mare marte cam asta ar fi:*

| Diana11498 a răspuns:

Buna, in primul rand nu fi timiddd (ciudat tocmai eu spun asta, care daca imi place de un baiat si el trece pe langa mine imi vine sa ma bag in pamant ). De obicei fetele sunt timide, daca esti si tu...e de rau. Vorbeste frumos cu ele, nu te lauda, si incearca sa fii cat mai amuzant. Zambeste :d, smileyy happy. Fetelor nu le place sa li se vb urat la adresa lor. Fii natural, si din cand in cand spune si tu cate un compliment : imi place tricoul, iti sta bine parul, ai slabit(fetele adora sa li se spuna ca au slabit laughing) ). sper ca te-am ajutat.paalove struck

| andrei_1660 a răspuns:

Nici eu nu stiu sa ma comport cu fetele aujutatima plzzzzzzzz