| d3javw a întrebat:

Cum as putea sa devin mai sociabil si mai popular?

5 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Nu trebuie sa fii nici popular, nici sociabil. Trebuie sa fii sociabil cu doua, trei persoane cu care chiar ai ceva in comun.
Sincer acum, cu ce va ajuta pe voi ca se reped 10 aiuriti sa va pupe cand iesiti din clasa, si sa va barfeasca cu alti 10?
In alta ordine de idei, ca sa fii popular fara sa te umilesti si tu in fata altora mai trebuie sa si meriti, sa faci ceva deosebit, sa iesi in evidenta cu ceva bun, zic si eu.

| SpawNury a răspuns (pentru Ballet):

Cel mai tare raspuns, ever.

| OnuOnulică a răspuns:

Apuca-te de videoblog sau ceva de genu sa iesi in evidenta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca ar trebuie sa devi mai popular. Atunci vei avea o gramada de prieteni si niciunul. Daca vrei sa fii mai sociabil, incearca sa te comporti natural si in largul tau.

| MisFit20 a răspuns:

Nu ai nimic de castigat daca esti popular, si da esti popular, iti tine de foame asta? te incalzeste? Si daca o sa ai nevoie de ceva tot la prietenii care tin la tine pentru ce esti, nu pentru popularitate o sa apelezi.