| FilipEmanuel a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata...
cand eram mic eram foarte sociabil si indraznet, numai ca odata ce am crescut am devenit si rusinos(am mostenit asta de la tatal meu).
Acuma as vrea sa ajung un pic mai popular ca sa am si eu cum sa vorbesc cu mai multa lume ca sa pot deveni mai sociabil...
serios... as face orice ca sa devin popular... adica nu ca vreau neaparat, da as face si ceva nebunesc pentru ca vreau sa imi traiesc viata laughing)
Asa ca... ce idei aveti?

4 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Ca sa devii popular, poti face multe. Implica-te in toate activitatiile posibile unde apar si cei mai super baieti din scoala ta, gen consiliul elevilor, sau toate felurile de baluri, dar nu fa pe prostul, ci raspunde-le si trateaza-i asa putin cu nasul pe sus, chiar daca inca nu reprezinti nimic. Schimba-ti anturajul, adica stai numai cu baietii aia, si vei avea dupa parte si de fete bune, if you know what I mean.
Ce sa iti mai zic, da-te mare, dar ai grija sa nu ajungi sa se foloseasca de tine. Bafta in a fi popular! Sa imi cumperi si mie o masina laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Tedddyy a răspuns:

Păi înprimul rând te naşti cu asta sunt mulţi care sunt 'populari' şi îşi bat joc de toţi 'slabi'. Încearca să te bagi şi tu în seamă cu colegii -prieteni tăi, spune glume, fi mai 'nebun ' în felul tău.fă-ţi mai mulţi prieteni, fi sociabil...ce să îţi mai zic... Fundăă?

| New16 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa faci ceva "nebunesc" ca sa fii popular. Incearca sa-ti faci cati mai multi prieteni si implica-te in activitati, gaseste-ti un talent si du-te la un cerc. Acolo vor mai fi si alti participanti cu care te poti imprieteni. Asa iti faci si prieteni si faci si ceva folositor pentru tine.