| Andreiiii24 a întrebat:

Cum as putea sa scap de senzatia permanenta de oboseala? Dorm prea mult si nu e prea ok. mereu simt nevoia de somn. Dorm mult si tot am cearcane negre sub ochi. nu am chef de nimic.
Ar trebui sa schimb cumva modul de viata? As vrea niste idei pe care sa le adopt pentru a fii mai ok atat fizic cat si psihic. multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Seara spalat cu apa calda si sapun, iar dimineata apa rece.
Seara se face dus pe tot corpul, si se elimina orice urma de transpiratie, praf, impuritati, si evident spalat fata cu apa calda si sapun, sa te culci cu ea perfect curata.
Daca te culci cu fata plina de impuritati, peste noapte, ele optureaza porii pielii si ii infecteaza, de aceea apar peste noapte acneea si bubele!
Dar dimineata, te poti spala cu apa rece pe fata, odata ce seara ai avut-o curatat perfect cu apa calda si sapun.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cand dormi! Daca te culci dupa miezul noptii, indiferent ca dormi 10-12 ore, esti tot obosita si tot cu cearcane, pentru ca nu dormi orele normale de noapte, de la 9 seara la 6-7 dimineata.
Un sport ti-ar fi de mare folos, ca ar antrena muschii si ar oxigena creierul, dandu-ti un alt sens vietii.

| Andreiiii24 explică (pentru Violleta2022):

Ar trebui sa incep un program de somn de la ora 9-10 la ora 6-8 dimineata? Plus ca am auzit ca spalatul pe fata cu apa rece seara inainte de culcare si dimineata, ajuta foarte mult la aspectul acesteia, ai vreo idee daca asa e?

| HadesSs a răspuns (pentru Andreiiii24):

Pai tu dimineata te speli cu apa calda pe fata de obicei? Normal ca apa rece te revigoreaza, incearca si apa calduta cu lamaie dimineata la trezire iti da un plus de energie. Ai grija la alimentatie poate ai alimente care iti streseaza ficatul de aia esti obosita.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreiiii24):

Seara spalat cu apa calda si sapun, iar dimineata apa rece.
Seara se face dus pe tot corpul, si se elimina orice urma de transpiratie, praf, impuritati, si evident spalat fata cu apa calda si sapun, sa te culci cu ea perfect curata.
Daca te culci cu fata plina de impuritati, peste noapte, ele optureaza porii pielii si ii infecteaza, de aceea apar peste noapte acneea si bubele!
Dar dimineata, te poti spala cu apa rece pe fata, odata ce seara ai avut-o curatat perfect cu apa calda si sapun.

| alin131 a răspuns:

Alimenteaza-te mai bine. Mananca de toate (incluziv salate si ciocolata si ciorbe si fripturi) si bea 1.5-2l de lichide pe zi, de preferat apa minerala si ceaiuri...