| anutza97 a întrebat:

Cum considerati ca ar arata societatea zilelor noastre prezentata de un scriitor?

Răspuns Câştigător
| deutSa a răspuns:

" Romania, un colt al lumii prafuit si plin de panze de paianjen, de cioburi ce ne zgarie retina si de toxicul aer ce se inspira pe strazile intunecate, cand in casa oamenilor cu putere se servesc bucate alese, iar pe masa celor saraci stau gandacii sa se bronzeze la lumanarile gata sa se stinga. Din sperantelor parintilor, astazi au ramas doar ramasite de cenusa, caci copiii lor nu li se va deschide maine nicio usa, caci traim intr-o tara dominata de mintile perverse ce ne destrama "

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Fii mai explicita. Pot scrie aici cum vad eu societatea zilelor noastre, insa nu sunt scriitoare. Sau sa scriu cum consider eu ca este vazuta societatea zilelor noastre din prisma unui anume scritor? Adica sa incerc a evidentia particularitatile acelui scriitor prin ceea ce scriu eu? Cum ziceam... Fii mai detaliata.

| anutza97 explică (pentru Nolkyz):

Cum crezi ca ar arata totul in jurul tau societatea, locurile, prin ochii autorului?

| Nolkyz a răspuns (pentru anutza97):

Care autor?