| NeverSayNowXD a întrebat:

Cum mi-as putea convinge tatal sa ne mutam intr-un apartament dintr-un bloc unde locuieste o prietena? Precizez ca urmeaza sa ne mutam.
P.S. El nu trebuie sa stie ca acea prietena sta acolo.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Fintommi a răspuns:

Pai acum depinde, daca tatal tau a gasit deja un loc poti sa compari locul acela cu cel in care vrei tu ...bine trebuie sa te informezi despre blocul ala si sa iti intrebi prietena, poate tatal tau nu are cum sa stea acolo d.p.d.v financiar. Oricum, daca e chiar un loc frumos, discuta cu tatal tau, incearca sa ii zici tot ce gasesti tu bun acolo si s-ar putea sa ii placa si lui. Mai bine te informezi mai intai in locul unde ar vrea el, sau cum ar vrea el ( daca nu a gasit inca un loc cu atat mai bine).
In caz ca nu merge sa il convingi incearca si varianta a 2 a ca nu ai nimic de pierdut. spune-i tatalui tau ca ai o prietena foarte buna acolo, si incepi iar sa ii descrii locul si altele... Acum depinde si daca tatal tau poatewinking trebuie sa realizezi ca nu multi putem sa avem chiar totul din cauza banilor, deci sa nu consideri ca ar fi vina lui, dar daca poate... poti incerca sa insisti mai mult si cine stie, poate se razgandeste. Multa baftawinking!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu te gândești doar la avantajele tale, dar dacă... în viitor, vor exista și dezavantaje?
Când te vei certa cu prietena, oare îți vei convinge tatăl să vă mutați din nou?hee hee

| SierraTomphson a răspuns:

Ar trebui sa il faci si pe el sa vrea sa se mute acolo. Sa ii prezinti calitatile zonei unde se afla blocul sa ii spui ca acolo sunt apartamente spatioase ca e mai aproape de nu stiu ce, sa ii zici ca si tie ti-ar placea mult sa va mutati acolo si ca deja te-ai gandit si la ce apartament, la ce etaj bla, bla, bla. Sper sa te ajute asta! happy