| Ștefania2022 a întrebat:

Bună TPU,
Cum pot avea mai multă încredere în mine?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Facand atat lucruri pe care esti sigura, cat si lucruri pe care nu esti sigura. In acest fel... ajungi sa experimentezi mai mult, sa risti probabil mai mult, sa te convingi de unele lucruri si sa intelegi diferenta intre a pierde si a castiga ceva.

In unele lucruri pe care le faci... chiar daca crezi ca iti este frica dintr-un anumit motiv, sa zicem motivul de a pierde... atunci sa stii ca nu ai nimic de pierdut, doar de castigat, pentru ca timpul trece oricum, poti face ce vrei tu pana la urma, si o sa faciwinking

Si pe langa asta, viata oricum o sa te impinga de la spate, fie ca vrei, fie ca nu. Asa ca mai devreme sau mai tarziu, o sa capeti incredere in tine oricum.

Bafta sa ai!

| Ștefania2022 explică (pentru DoarBogdan):

Așa-i,mersii mult!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ștefania2022):

Cu drag!

Insa... stiu ca o sa mai ai momente in care tot o sa te simti la fel, ca... se mai intampla.
Noi suntem aici sa te ascultam big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

În primul rând începând să te iubești pe tine, cu bune și rele, începe cu a pune pe o foaie de hârtie calitățile și defectele pe care le ai și învață să-ți accepți până și micile defecte fără a te critica prea mult.

Repetă asta ca pe o mantra:
https://youtu.be/maNr_0zK5VQ

| Ștefania2022 explică (pentru anonim_4396):

Am să fac asta!
Mersiiii!