| xPanth3r a întrebat:

Buna TPU cum pot sa-mi aflu marca la PC
Ca in placa de baza nu scrie
Ce ce program pot sa o aflu?
Dau FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
unde scrie setup*english cu alb pe fond cyclamen. Downloadezi si instalezi. Iti va arata ce placa de baza ai, ce memorie si procesorul.

| xPanth3r explică (pentru Salontanul):

Ma eu vreau sa aflu MARCA nu procesorul etc..ca procesorul le vad si in windows acolo

| Salontanul a răspuns (pentru xPanth3r):

Te rog frumos sa nu mai folosesti particula "ma". In primul rand ca nu suntem prieteni si in al doilea rand este o dovada de lipsa de educatie chiar si intre prieteni.
In privinta computerului. Daca este un brand (marca), atunci numele lui apare inscris pe carcasa. De exemplu: Asus, Acer, etc. Daca insa este facut pe piese nu vei gasi asa ceva. Oricum, in lume sunt circa 90 brand-uri pe care le poti gasi aici: http://www.thetoptens.com/best-computer-brands/
Daca al tau se afla printre ele, verifica. Si cel mai bun mod este sa afli denumirea placii de baza si trebuie sa corespunda cu ce este inscris pe carcasa. Daca nu este un lucru facut pe piese.

| xPanth3r explică (pentru Salontanul):

Bine imi ceer scuze dar stiu ca sunt si programe cu care sa gasesti marca pc-ului si eram sa uit PC-ul meu nu este din piese