| mihaelaScumpaA a întrebat:

Cum sa incep incep o discutie cu un baiat mai mare cu 1 an decat mine.problema e ca nu vreau sa par stupida nu stiu cum zic pentru ca nu stiu daca el ma place. acum doi ani am fost la bunica si am stat toata vara cu el si nu stiu e deosebit.E atunci cand se uita fix in ochii mei si eu in ochii lui si ma simteam.(nu pot explica)dar vreau sa spun ca atunci eram copii aveam 12 si el 13 si de atunci n-am vorbit. Asta s-a intamplat acum 2 ani si vara trecuta a fost de parca eram 2 straini dar cand ne intalneam pe strada si-l vedeam inima incepea sa-mi bata atat de repede.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i unei prietene bună, că îl placi, și să-i spună ea, pentru că tu nu ai curaj. Sper că ți-am fost de ajutor. Multă baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipic sociopatic, contactul vizual de lunga durata sau cu intreruperi si cu zambet atragator imbinat cu un comportament scos din filme, iti aminteste probabil de un actor pe care-l "idolizezi". Pare diferit, este un bun manipulator psihologic incat, totul este doar "acting". Poti sa cazi in plasa sau sa-l demaschezi.
Ca sa afli ce este cu adevarat da-te bine pe langa el din nou, fetele sunt foarte adesea acceptate de grupuri si castiga repede un rang social mare in grupul respectiv.
P.S.: Stiu asta fiindca si eu sunt exact acelasi gen de baiatwinking imi place sa ma joc cu mintile oamenilor sa ii fac sa creada ca intr-adevar sunt diferit de restul si ca sunt de treaba. Au fost de ajuns doar descrierile "deosebit" si actiunea pe care o poarta "se uita fix in ochii mei", sigur si zambea odata ce se uita in ochii tai.
Deci, intra in vorba cu el si infiltreaza-te in grup, este de ajuns doar sa ii spui buna "Numele lui" sau "Heey, ce mai faci?" (pari vesela big grin), doar ati fost candva prieteni. Si... baftawinking! De preferabil ar fi sa vorbesti cu un baiat despre asta (deja un prieten de-al tau), sa incerci sa scoti din gura lui chestii care ti-ar putea fi de folos, daca baiatul respectiv se aseamana cu el sau este la fel ca el, atunci vei scoate informatii utile si vei beneficia de un ajutor deosebit. So... go on and trywinking! There's nothing to lose, succes!
Si inca ceva... nu esti cam mica sa cazi in dragoste? Daca crezi ca el este genul de persoana care crezi ca te poate intelege si ca te poate sfatui de fiecare data atunci inseamna ca este UNIC pentru tine. Afla ce lucruri aveti in comun si organizeaza niste evenimente doar tu si el sau cu inca cativa prieteni pe baza acestor lucruri. Si pe langa asta arata-i ca nu esti asa de usor de cucerit, fa-l sa te doreasca, fa-l sa creada ca esti o fata deosebita.
Deci... fa-l sa creada ca esti interesata de el, in asa fel incat el sa se simta atras de tine, iar dupa aceea cand simti ca el este destul de atras de tine si ca aproape il poti avea, renunta, incearca sa nu-i mai arati interes, astfel el va crede ca a pierdut ceva special si inevitabil va intra in vorba cu tine incercand sa te impresioneze si sa-ti atraga atentia in mod direct sau in mod indirect prin diverse gesturi. Atunci rolurile se vor schimbawinking iar tie iti va fi mult mai usor.
Daca ai nevoie de mai multe sfaturi sau informatii, GOOGLE este mare... iar prietenii sunt gata sa ti le dea.
Din raspunsurile si intrebarile pe care le-ai pus pe TPU observ ca esti o persoana mai retrasa, timida, ultima din grupuri, cea care sta la margine, probabil din cauza asta ai dezvoltat o pasiune pentru PC-uri sau pentru muzica... in general muzica ne face sa ne simtim mai bine cand ne simtit singuri.
As fi dat mai multe detalii dar trebuie sa ma duc sa decapitez pe cineva, hai salut! rolling on the floor

| giony54 a răspuns:

Cauta subiecte comune si incepe o discutie cerandu-i un sfat.Nu grabi lucrurile, lasa-l pe el sa ia initiativa nu arata ce simti fata de el, dar cauta sa intri cat mai mult in vizorul lui. Cere-i parerea in diferite subiecte, va fi magulit si va fi mai atent la tine, si apoi urmeaza o intalnire pe care o da tot el si nu o refuzi si mai departe depinde de tine.Succes si sper ca am fost de folos.