| joghu22 a întrebat:

Cum va controlați gândurile negative? Dacă gândesc negativ, se întâmpla acțiunea? Eu nu le pot da pace...

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prin a le constientiza, prin meditatie si prin multa multa vointa.
Citeste Eckhart Tolle - "Puterea prezentului", o sa te ajute enorm, o sa vezi. Chiar la inceput zice ca cei care o sa termine cartea asta, o sa vrea sa o citeasca iar. Si chiar o sa fie asawinking

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Daca gandesti negtiv, iti va afecta modul in care percepi lucrurile, o sa iti afecteze increderea de sine, iar asta se va reflecta in actiunile tale, care sunt rezultatul gandirii tale. Asta este singurul mod in care gandurile negative influenteaza realitatea, dar este suficient de important, chiar si asa, zic eu. In plus, gandurile negative duc la stres, care afecteaza organismul cu timpul, mai ales sistemul cardiovascular, dar si pe cel digestiv, scade imunitatea si predispune la diverse boli.

| NarcisIfrim a răspuns:

Sa nu iti prezint o carte de psihologie aici, iti zic cel mai simplu raspuns!
NU AI OCUPATIE PRIETENE!
Gasesti vreo 3 4 lucruri de facut zilic, si dupa revino.

| elixa a răspuns:

Gandurile negative depind in mare parte de tine. E normal sa iti vina sa te gandesti la chestii care nu ai vrea sa se intample doar ca depinde de tine sa stii sa le stapanesti. Si mie mi se intampla asa, in cea mai mare parte noaptea dar incerc sa ma gandesc la chestii pozitive. Gandeste in felul urmator: acolo undeva in mintea ta este un dracusor care iti aduce gandurile astea negative, el asta vrea, vrea sa te faca trist/ă, sa te demotiveze si tu ii dai exact ce isi doreste. Nu trebuie sa il lasi sa te controleze, tu trebuie sa il controlezi pe el. Trebuie sa iti controlezi gandurile. Gaseste cateva amintiri sau orice iti aduce fericire si gandeste-te la ele si o sa uiti de gandurile negative. Controlul e la tine, nu uita! Viata e prea scurta sa gandesti negativ happy